Apel

pondělí 24. říjen 2016 18:05

Vážení přátelé, poslední měsíce mám pocit, že se vracíme někam, kde jsme už jednou byli a kde v žádném případě být nechceme. Hovořím o tom, co se odehrává na pražském Hradě. Mluvím o neobyčejné servilitě, kterou jsme již desetiletí nezažili. Mluvím o strašné ubohosti. Mluvím o ohýbání hřbetů. Mluvím o strašné malosti. Mluvím o strašné hlouposti a omezenosti. Mluvím o sledování pochybných cílů, které prospívají jen úzké skupince lidí. Vůbec se mi nelíbí, že někteří ústavní činitelé tím nejubožejším způsobem nadbíhají čínským mocipánům jako ti nejponíženější z nejponíženějších lokajů. Jako kdyby nevěděli, že jejich lokajské způsoby jim nic nepřinesou. Jen pohrdání z řad českých občanů, stejně jako z řad čínských aparátníků, kterým se chtějí zavděčit.

Lidé v roce 1989 nevyšli do ulic, aby o nějakých dvacet šest let později ohýbali hřbet před nějakým partajními bonzy. Lidé tenkrát vyšli do ulic, aby mohli být opět sami sebou. Aby mohli volně dýchat. Aby byli opět rovnými, čestnými občany. Kteří se už nikdy nebudou muset krčit před jakýmisi stranickými kreaturami. Osobně pociťuji jen to největší opovržení pro onu kliku na Hradě, na jejíž špici stojí současný český president. Tento muž se zapisuje do českých dějin jako ta nejubožejší figurka. Jako jakási postava, která k nám přišla z dob, na které se snažíme zapomenout. Současný president je mužem minulosti. Je mužem minulosti, kdy nám vládli lidé, kteří si zaslouží jen naše opovržení. Brzy budeme slavit 28. října. Osobně jsem zděšen tím, jakým způsobem si hradní kamarila uzurpovala oslavu tohoto významného svátku české státnosti k prosazování svých nízkých cílů. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že státní svátek oslavím na Staroměstském náměstí spolu s lidmi, kteří sdílejí mé zděšení z toho, co se odehrává na pražském Hradě. Můj vzkaz současnému osazenstvu Hradu je ten, že trpělivost slušných lidí má své hranice a že nebetyčná arogance se může snadno obrátit proti těm, kdož se jí zaštiťují.

Jan Šefranka

Jan Šefranka

Jan Šefranka

Komentáře k současnému dění. Tím myslím nejen dění v politice, ale také události v kultuře. No tak to byl původní plán, ale teď jsou to spíš různé mé zážitky... Tak nevím, nevím... A jak se říká: sliby chyby...

Jsem právník. Byl jsme ve světě. Teď jsem doma.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora