Dopis novému panu premiérovi

čtvrtek 11. červenec 2013 17:35

Dnešního dne jsem si dovolil napsat a poslat novému panu předsedovi vlády dopis následujícího znění:

Ing. Jiří Rusnok
Předseda vlády České republiky
Úřad vlády České republiky
nábřeží Edvarda Beneše 4
Praha 1 - Malá Strana
PSČ 118 01

V Praze dne 11. července 2013

 

Vážený pane předsedo vlády!

Dovolte mi, abych si Vám dovolil sdělit, že jsem včera v televizi s velkým zájmem sledoval jmenování Vaší vlády, na kterou v těchto dnech čeká očividně nelehký úkol: příprava Programového prohlášení vlády, s nímž Vaše vláda předstoupí před Poslaneckou sněmovnu. Z tohoto důvodu si dovoluji k tomuto dopisu přiložit cenný inspirační zdroj, z něhož by Vaše vláda odborníků mohla čerpat nejednu moudrou radu. Mám na mysli brožurku s názvem Ústava Československé socialistické republiky vydanou Státním pedagogickým nakladatelstvím v roce 1972, kterou jsem našel u sebe v kanceláři a jež dlouho dobu nenašla žádného uplatnění s výjimkou studijních účelů.

Vážený pane předsedo vlády, dovolte mi, abych Vám a Vaší vládě popřál mnoho úspěchů. Například již teď jsem skálopevně přesvědčen o tom, že Vaší vládě se bezesporu podaří vyrovnat nešťastně nevyrovnaný státní rozpočet. Přesvědčil mne o tom nový pan ministr financí, kterému se podařilo tak jedinečným a vskutku rychlým způsobem vyrovnat rozpočet vlastní (žel Bohu) neúspěšné presidentské kampaně. A to, prosím, jen co se světem rozlétla zpráva o tom, že se hodlá usadit v křesle ministra financí! Přímo mě až jímá závrať z toho, jaké to asi bude, až se v tom křesílku pěkně usadí!

S přátelským pozdravem

Jan Šefranka

(přílohu -- tedy Ústavu ČSSR -- do tohoto blogu nepřikládám. Tu si může každý najít na internetu sám. Ale třetí odstavec začíná slovy: "Socialismus v naší zemi zvítězil!" A tak se ptám: „Co to zvítězilo v naší zemi dnes?“ -- toto jsem ale v dopisu již nenapsal a myslím si, že je na každém, aby si tuto otázku zodpověděl sám. Ale domnívám se, že nového pana premiéra je nutno mírně potrápit a připomenout mu onu postavičku, která dnes zastává post ministra financí...)

Jan Šefranka

Jan Šefranka

Jan Šefranka

Komentáře k současnému dění. Tím myslím nejen dění v politice, ale také události v kultuře. No tak to byl původní plán, ale teď jsou to spíš různé mé zážitky... Tak nevím, nevím... A jak se říká: sliby chyby...

Jsem právník. Byl jsme ve světě. Teď jsem doma.

REPUTACE AUTORA:
7,26

Seznam rubrik

Tipy autora