Kalendář společenských akcí

pátek 17. květen 2013 20:17

Kalendář společenských akcí na tento víkend představoval skutečnou výzvu: Byli jsme pozváni na celkem tři svatby a jeden pohřeb.

Toto dilema se svým způsobem rovnalo společenské sebevraždě, a to dle hesla: ať uděláš, co uděláš, uděláš to blbě. A to, prosím, radikálně. Bylo jasné, že účast na všech těchto společenských akcích bude vyloučena, protože každá z nich se odehrávala v jiné části naší milované vlasti. Jedna svatba v Konstantinových Lázních, druha na Konopišti, třetí u Máchova jezera. Pohřeb kdesi na Moravě. Bylo rozhodnuto účastnit se svatby v Konstantinových Lázních a na ostatní společenské akce se nedostavit. Tato svatba, jak se nyní dozvídáme, byla nejbizarnější. Ženich očekával stovky hostů, sešli se jen ti, co se sešli. Nechci říkat, že to byli ti nejvěrnější, ale asi tomu tak skutečně bylo. Ohňostroj byl namířen na svatebčany. Popílek z rachejtlí nám padal na hlavu a měl jsem stejný pocit, jaký asi musel mít můj dědeček, když bojoval v Dolomitech za slávu rakouského mocnářství a Italové c. a k. armádu ostřelovali minometem a dělostřeleckou palbou. Ostatních společenských událostí se účastnili jiní rodinní příslušníci. Z tohoto důvodu je výhodné být členem většího klanu. Ze společenských akcí údajně dopadl nejlépe pohřeb, kde se smuteční hostiny účastnilo přes sto hostů. Hostina byla ukončena až v ranních hodinách. Dozvídám se, že nebožtíkovi bylo 77, zatímco šťastnému ženichovi na Konopišti 80. Inu, není to jednoduché.

Jan Šefranka

Jan Šefranka

Jan Šefranka

Komentáře k současnému dění. Tím myslím nejen dění v politice, ale také události v kultuře. No tak to byl původní plán, ale teď jsou to spíš různé mé zážitky... Tak nevím, nevím... A jak se říká: sliby chyby...

Jsem právník. Byl jsme ve světě. Teď jsem doma.

REPUTACE AUTORA:
7,26

Seznam rubrik

Tipy autora